Novinky‎ > ‎

Oddíl na dálku

přidáno: 28. 3. 2020 12:19, autor: Michal Rod   [ aktualizováno 28. 3. 2020 13:37 ]
Dobrý den/Ahoj,

Zatímco před dvěma týdny jsme ještě s ostatními vedoucími přemýšleli, zdali a jak upravit naše schůzky a výpravy s ohledem na informace o výskytu nového koronaviru, asi nikdo z nás netušil, jak se dále budou opatření zpřísňovat. Záhy byly uzavřeny všechny školy a nakonec i vedení naší organizace, Junák - český skaut, rozhodlo, že bude s ohledem na bezpečí dětí nejlepší pozastavit teď i naší běžnou činnost (tedy schůzky a výpravy).

Neradi bychom během současného stavu ztratili kontakt s ostatními Koníky, proto v současné době vymýšlíme s ostatními vedoucími způsob, jak zprostředkovat našim členům naši oddílovou činnost na dálku. Nyní alespoň tak, že se pokusíme pravidelně posílat všem Koníkům návrhy různých činností, kterými by nás potěšili a mohli naplnit svůj čas - Výzvy.

Neberte to prosím, jako nějaké domácí úkoly. Nechceme, aby vám vedle domácí výuky přibyla navíc ještě další práce, proto se pokusíme jednotlivé výzvy navrhovat tak, aby jejich splnění bylo plně v silách Koníka samotného. Jsou čistě dobrovolné a jejich hlavním cílem je pobavení a možnost podělit se o své výsledky s námi.

Kromě toho vám pošleme i nějaké návrhy na další činnost s dětmi ( samostatnou i společnou), můžete ji využít, pokud vás zaujme.

VÝZVA

Výzva na tento týden je stejná pro vlčata a světlušky i pro skauty a skautky.

Skautský šátek 100x jinak!

Nosíme ho kolem krku ke kroji i k tričku. Oddílový je lemovaný vínově červenou páskou na okraji a nováčci ho dostávají na svém prvním táboře.
Na co se dá skautský šátek ještě použít? Někdy šátek používáme na hry - třeba pro zavázání očí nebo jako “ocásek” na hru Lištičky., a dnes někdo skautský šátek používá i jako improvizovanou roušku na zakrytí nosu a pusy (šátek je totiž celý z bavlny a dá se vyvařit).
  1. Vymysli 5 dalších způsobů, jak by se dal skautský šátek využít. Zkus vymyslet nějaké zajímavé nebo nečekané využití. Použij svojí fantazii!
  2. Své nápady zaznamenej. Vyfoť je na telefon / foťák (můžeš požádat i sourozence nebo členy rodiny o pomoc s focením) nebo je namaluj (a pak vyfoť).
  3. Tyhle nápady (vyfocené, namalované) pošlete emailem na nadalku@oddil.cz. Ostatní se pak budou moct na tvoje nápady také podívat!
Jaký bude nejlepší nápad, na co by se náš skautský šátek taky mohl hodit?

ŠIFRY

Pro ty z vás, kteří by si přeci jen rádi potrápili hlavu jsme připravili několik šifer, které zasíláme v příloze, vyluštěné nám je můžete pro kontrolu zaslat zpět.

TIPY NA AKTIVITY

Další tipy na program “na doma”, který můžete vy rodiče využít pro své děti:
  • (samostantý program) Lesy hl. m. Prahy vyhlásily výtvarnou soutěž pro děti, dospělé i seniory na téma Kouzlo jara. Více na jejich stránkách či v jejich příspěvku na Facebooku. Můžete dětem zadat malování na tohle téma a pak s nimi společně obrázek i s dopisem poslat do soutěže nebo uspořádat malou domácí výstavu a povyprávět si navzájem, co má kdo z vás na jaru nejraději. Případně můžete vašim dětem nabídnout ať od babičky nebo dědy po telefonu vyzjistí, co mají na jaru nejraději oni a jak si jaro užívali, když byli malí.
  • (společný program) Zkuste si s dětmi vyrobit vlastní roušky. Tipů pro vyrábění je mnoho, několik z nich najdete na tomto odkazu. Pro starší děti by to mohl být pořádný úkol, při kterém se naučí, jak zacházet s jehlou a nití. Rouška se dá ušít i celá v ruce bez šicího stroje. Při šití v ruce můžete s dětmi přemýšlet, jak se dá střih a šití, co nejvíce zjednodušit.
  • (samostatný/společný program) Nechte děti postavit v ložnici bunkr z věcí (deka, polštáře, židle...)! Bude to možná znamenat trochu nepořádku, ale jistě v něm děti nebo vy všichni společně zažijete spoustu zábavy. Nechte se provést a vysvětlit si dětí všechny součásti a vychytávky v bunkru. A nezapomeňte na baterku - to až si v bunkru budete číst!

Nakonec bych vám chtěl nabídnout pomoc nás vedoucích. Nemáme problém pomáhat s vyučováním/doučováním na dálku, pomoc s úkoly, zařizováním nákupů na Jižním Městě a okolí, šitím roušek a pravděpodobně i se spoustou dalších věcí, se kterými se na nás obrátíte.

S pozdravem,

Vaši vedoucí
Ċ
Michal Rod,
28. 3. 2020 13:37
Comments