Novinky‎ > ‎

Co je nového v oddílovém životě?

přidáno: 21. 8. 2020 5:57, autor: Michal Rod
Máme v oddíle novou skupinu Rovery a roverky! V předchozích letech a v letošním zejména mnoho členů našeho oddílu dovršilo 15. rok a letos na táboře se tato skupina starších členů stala Rovery a roverkami (všichni kluci z družiny Hydrant a nejstarší členky z družin Ještěrek a Limetek). Roveři jsou další skupina, ve které se ve skautu sdružují starší členové (od 15ti či 16ti let, podle domluvy s vedoucími). Většinou se již podílejí na tvorbě programu pro mladší děti v oddíle, pomáhají vedoucím a také mají někdy vlastní program (schůzku či výpravu).
Roveři jsou zváni na schůzky mladších členů a pomáhají na nich. Během září se s Rovery domluvíme na tom, v jaký den jim vyhovují schůzky podle jejich rozvrhu ve škole a na jakých aktivitách se v oddíle chtějí podílet. Také si vyberou jméno pro svojí skupinu - můžete se těšit jaké to bude! Je to totiž naše první oddílová roverská skupina, tak ještě hledáme jak scházení nejlépe zařídit.
 > ohledně roverů se můžete obracet na Áju - Alenu Štvánovou a Uá- Michala Štvána

Máme nové rádkyně dívčích skautských družin. Rádkyně (a rádcové) jsou nejstarší kluci a holky ze skautské družiny, které pro svou družinu s pomocí vedoucích vytváří program na družinové schůzky. Letos se této role v dívčích družinách ujaly Gepard, Lepidlo a Křeček, nejstarší členky Ještěrek a Limetek. Oporou jim budou starší rádkyně z let předchozích Podkova a Veve a vedoucí Ája.
Comments